Průsvitné fólie BARRISOL Lumiére díky své eleganci, jednoduchosti a účelnosti splňují nejnovější trendy. Svítit mohou jak celé stropy nebo stěny, tak i jednotlivé objekty. Fólie propouštějí 30-70% světla vyzařujícího ze zdroje umístěného za fólií, přičemž je světlo rovnoměrně rozptýlené a příjemné, jelikož neoslňuje. Na základě zvolené intenzity světla a typu prosvětlení, může podhled splňovat hned několik funkcí – jako dekorační, doplňkové nebo pracovní osvětlení. V případě použití jiných než bílých zářivek nebo LED pásků, můžeme měnit atmosféru v interiéru dle momentální nálady a potřeby.

Fólie lze použít k večernímu osvětlení, ale i k vytvoření iluze denního světla v obzvláště tmavých místnostech, např. bez oken. K prosvětlování je nutné použít studené zdroje světla – nejvhodnější jsou zářivky a LED pásky, které jsou energeticky méně náročné. Ve spojení s dálkovým ovládáním, kterým lze plynule měnit intenzitu i barvu světla, se dá lehce získat elegantní relaxační, ale i účelné osvětlení.

V případě instalace LED pásků je tato vzdálenost min.10 cm, což je minimální hloubka, při které garantujeme, že se LED pásky neprokreslí na fólii.

Na základě jejich počtu a způsobu rozmístění lze docílit několika možností podsvícení – rovnoměrného a nerovnoměrného. Při rovnoměrném plošném osvětlení je potřeba zajistit správný počet a polohu svítidel – rozteč svítidel odpovídá jejich vzdálenosti od fólie. V případě záměrně nerovnoměrného jasu je možné nechat vyniknout jednotlivá světelná tělesa.  BARRISOL vyzařuje rozptýlené difuzní světlo, které svým charakterem odpovídá světlu dennímu.  Barva vyzařovaného světla je dána použitými  LED pásky. (od teplé po studenou, tedy 3000 až 6500 K).

 

POTIŠTĚNÁ TRANSLUCENTNÍ FOLIE

Fólii BARRISOL Lumiér v mléčně bílém barevném provedení nemusíme jen prosvítit. Bez problémů ji lze také potisknout a získat tak zcela unikátní podhled. Na výběr je mnoho vzorů ze standardní nabídky, velmi oblíbená je ale i možnost vlastního motivu. Potiskněte si tak strop nebo stěnu přesně tak, jak si představujete.

Tisknout lze samozřejmě na všechny typy fólií – mat, lesk, semiš, metalíza i satén, avšak pouze translucentní fólii můžeme tímto způsobem prosvítit a motiv tak nechat vyniknout.